Велика Олександрівка

Vel_alex_bor_gerb

Історія села

За переказами, перші поселенці на території сучасного села з’явилися у 1775 році після зруйнування імператрицею Катериною Великою славетної Запорозької Січі. Кажуть, назву селам, Великій і Малій Олександрівна, дав поміщик Ремерс, який вважав себе їх засновником, на честь дружини Олександри.
Назви села отримали від кількості дворів: у Великій їх було на той час 53, а у Малій-38. Підтвердженням даних свідчень є надмогильний камінь, знайдений у 50-х p.p. XX ст., на якому викарбовано: “Здесь покоится прах основателя сей деревни Вильгельма Францовича Ремерса, родившегося 8.01.1771 г. и скончавшегося 28.04.1844г.” Після Реверса власниками земель стали пани Каліновський та Обштейн. Пізніше село купив поміщик Країнський, який мав 1000 десятин землі. Його маєток знаходився на місці сучасної загальноосвітньої школи. Свідками тих далеких часів є дерева. Ось вже майже 200 років милує око жителів села клен червоний, дивина якого у тому, що від весни до осені ця цікава рослина змінює 8 разів забарвлення свого листя: червоне, темно-червоне, зелене різних відтінків, а восени знову червоне. Хто ж посадив це дерево? У 1814 році, як свідчать перекази, у центрі В.Олександрівка французькими військовополоненими був збудований панський маєток і озеленений саджанцями, виписаними із Франції. За свідченнями старожилів, посадковий матеріал був виписаний на багато років на перед, бо іще за часів Радянської влади надходили посилки із Франції з саджанцями і насінням. Останню посилку одержали у 1947 році, але оскільки вона довго шукала адресата, то посадковий матеріал увесь загинув.
До цього часу збереглися ровесники села – 2 липи та красуня тополя. Сьогодні Велика Олександрівка – це сучас­не українське село, яке розростається на очах. На його території проживає 2345 чол. (для порівняння: у 1859 р. мешкало 317 чол.). На території села працюють такі сільськогос­подарські підприємства: ЗАТ “Агро-Регіон”, TOB “Генетичні ресурси”, ВАТ ПЗ “Олек­сандрівка”, промислове підприємства TOB “Плазма”, TOB “Продсервіс”, TOB “Корнор” та 28 приватних підприємців. А яке розмаїття продукції?! Молоко і сири, м’ясо і гриби, цукор, квіти і меблі, праски і телевізори…. Шість магазинів, дитсадок “Їжачок”, загальноосвітня школа І-ПІ ступенів, школа мистецтв та ремесел, будинок культури, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, перукарня, ощадкаса, відділ зв’язку — надають олександрівцям різноманітні послуги. А які талановиті люди проживають у нашому селі: художники і різьбярі, поети і співаки, танцюристи і музиканти, вишивальниці і гаптувальниці, і просто щирі, добрі, працьовиті, гостинні…

http://uk.wikipedia.org